Esans

Cilt Bakım Esansı

Kore cilt bakım rutini için esanslar, en sevilen adımlardan biri. En önemli özellikleri cildi nemlendirmek ve özel cilt ihtiyaçlarını karşılamak. Esans, Güney Kore’de üretilen bir ürün çeşidi. Esans denince aklımıza “koku” gelse de “cilt bakım esansı” bambaşka ve bizim için yepyeni bir ürün tipi. Henüz çok yaygın bir adım gibi düşünülmese de Koreliler için cilt bakım esansı, Kore cilt bakım rutininin en önemli adımı ve her yaşa, cilt tipine uygun esans bulunuyor. K-Beauty’nin yaygınlaşmasıyla esans tipi ürünler de tüm dünyada daha popüler hale geliyor. Siz de rutininize eklediğinizde etkisini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Cilt Bakım Esansı Nedir?

Cilt bakım esansları oldukça hafif olmakla beraber konsantre nemlendirici maddelerle dolular, düzenli kullanımda cildin daha pürüzsüz, daha parlak hale gelmesine, cilt onarımına ve hücre döngüsüne yardımcı olurlar. Cildi dengeleyen ve nemlendiriciye hazırlayan ön nemlendirici gibi de düşünebilirsiniz esansları. Ancak yapı itibariyle cilt bakım esansı; serum ya da ampul tipi ürünlerin seyreltilmiş ve daha “sulu” versiyonlarıdır diyebiliriz. Tıpkı serum ve ampul tipi ürünler gibi etken maddelerini yoğun konsantre yapıda bulundururlar, böylece formüllerindeki içeriklerin gücünden maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

Esanslar cildi hazırlamanın ve nemi artırmanın yanı sıra anti-aging, ton açıcı ve leke giderici içeriklerle de oluşturulur. Cilt ihtiyacınıza yönelik spesifiklişmiş cilt bakım esansları tercih edebilirsiniz. Cilt bakım esansları serum ve ampule göre daha hafif ve sulu yapıdadır, böylece cilde hızla karışabilir ve çok hızlı şekilde etkilerini gösterebilirler.

Cilt Bakım Esansı Nasıl Kullanılır?

Esans, Kore cilt bakım rutininde sırasıyla yağ bazlı temizleyici, su bazlı temizleyici, peeling, tonik uygulamasından sonra kullanılır. Bu adımların hepsini uygulamıyorsanız, temizlenmiş cilde doğrudan uygulayabilirsiniz. Cilt bakım esansı, kolay ve hızlı bir adım. Pamuk kullanmanıza gerek yok. Hatta pamuk kullanmamak daha iyi, çünkü pamuk esansın bir kısmını emecektir ve bu, değerli esansı boşa harcamak olur. Oldukça hafif bir yapıda olan esanslar hızla döküldükleri yüzey tarafından (ve tabii cilt tarafından da) absorbe edilir. En basit ve etkili yöntem birkaç damla esansı avucunuza alarak cildiniz tümünü absorbe edene kadar yüzünüze hafif bir baskıyla masaj yaparak uygulamanız. Parmak uçlarıyla hafif bir masaj, cilt bakım esansının cilde daha kolay şekilde karışmasına yardımcı olur.

Cilt bakım rutini nasıl yapılır öğrenmek istersen K-Beauty 101 rehberimiz.

₺289,90 KDV Dahil
₺329,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺209,90 KDV Dahil
1