Yüz Yağları

Nem Dengesini Korur!

Sivilcelenmeyi ve Erken Yaşlanmayı Engeller!

Cilt bakımında adını daha sık duyduğumuz YÜZ YAĞLARI, cilt bakım rutininde önemli bir yere sahip. Yüz yağları, içeriğindeki bitki özleri ve esans yağları ile cildimize ihtiyacı olan lipitleri sağlar. Bu lipitler nem bariyerini güçlendirmeye ve cildimizdeki nemi dengeli tutmaya yardımcı olur. Yüz yağları aynı zamanda cildimizi sivilceden ve erken yaşlanmaya yol açabilecek çevresel zararlardan korur.

Yüz Yağı Nedir?

Yüz yağı, cilt bakımında tedavi adımı olarak adlandırılan serum ile karıştırılabilir. Serumlar ve yağlar arasındaki temel fark, yüz yağlarında bulunan yağ moleküllerinin genellikle daha büyük olması ve derinin sadece en dış katmanlarına nüfuz etmesidir. Aslında, bir yağ karışımı farklı boyutlarda molekül içerebilir. Bu, yüz yağlarının serumdan daha etkili nemlendiriciler olmalarını sağlar.

Yüz yağlarının çoğu, cilt hidrasyonunu arttırmaya yönelik kullanılsa da cilt bakım rutininde önemli bir yeri hak eder. Cildimizin sağlıklı olması için ihtiyacı olan ilk şey nemdir, yüz yağları da ciltteki nemin artmasına yardımcı olur, aynı zamanda cildi besler.

Yüz yağlarının tek özelliği cilde nem vermek değildir. Yüz yağları sayesinde cildimiz daha yumuşak, genç ve temiz bir görünüm kazanır.

Yüz Yağı Önerileri

Kuru cilt tipleri, yağ eksikliğinden mustariptir; bu nedenle, yoğun nemlendirici özellikli yüz yağlarını tercih etmelidirler. Yüz yağları aynı zamanda ince çizgilerin oluşumunun azalmasına da yardımcı olur. Kuşburnu yağı kuru cildin ihtiyacı olan nemi kolayca sağlayacaktır. Kuşburnu yağı cilt ışıltısını artırmak için de etkilidir.

Yağlı cilt tipleri genellikle yüz yağlarından uzak durmaya çalışsalar da yağlı cildin, kuru cilt kadar nemlendirilmesi gerekir. Yağlı ciltliler, ciltteki nemi dengelemeye yardımcı olan ve aşırı sebumu önleyen daha hafif yağlar ve sivilceyi engellemeye yardımcı olacak anti-enflamatuar ve antibakteriyel özelliklere sahip yağlar kullanmalıdır. Çay ağacı yağı onlar için idealdir.

Yüz, cildin diğer bölgelerine göre daha hassas olsa da küçük değişikliklere veya birçok bileşene karşı reaksiyon gösteren hassas cilt tipleri, yüz yağı seçiminde diğer cilt tiplerine göre daha dikkatli olmalılar. Daha çok nemlendirici etkisi olan fakat hafif, komedojenik olmayan yağları tercih etmeliler.

Cilt bakım rutini nasıl yapılır öğrenmek istersen K-Beauty 101 rehberimiz.

₺239,90 KDV Dahil
₺279,90 KDV Dahil
₺239,90 KDV Dahil
₺279,90 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
1