Yağ Bazlı Cilt Temizleyiciler

Temel cilt bakım rutini basamaklarının ilki ve en önemlisi: temizleyiciler! Eğer cildimizi doğru şekilde temizlemez ve kirden arındırmazsak cildimiz, cilt bakım rutinimizde kullandığımız diğer cilt bakım ürünlerini kolayca absorbe edemez ve cilt bakım rutinimiz neredeyse etkisiz hale gelir.

Cildi arındırmanın en etkili yolu Kore kozmetiğinin gözdesi “İkili Temizlik” metodu. “İkili Temizlik” metodunda önce YAĞ BAZLI cilt temizleyicileri, ardından SU BAZLI cilt temizleyicileri kullanarak cildimizi iki kere temizliyoruz. “İkili Temizlik” metodunun önemli olmasının nedeni ciltte biriken kirlerin bir kısmının su bazlı maddeler, bir kısmının da yağ bazlı maddeler içinde çözünebiliyor olması.

YAĞ BAZLI temizleyicilerle cildimizi sebum, makyaj, kir, güneş koruma ürünleri kalıntıları gibi istenmeyen maddelerden arındırıyoruz. Bu aşama, ciltteki kirliliğin cildi yormadan ve kolayca çıkmasını sağlıyor!

2. Etapta kullandığımız SU BAZLI temizleyiciler ise cildimizi çevresel kirliliklerden, terden ve yağ bazlı temizleyiciden kalan artıklardan arındırıyor. Cildimizi daha yumuşak ve bakıma hazır hale getiriyor.

SABAH VE AKŞAM RUTİNLERİNDE YAĞ BAZLI TEMİZLEYİCİLER

Güney Kore’de yağ bazlı cilt temizleyiciler gelenekselleşmiş ve son derece kullanışlı bir cilt bakım rutini basamağıdır. Akşam rutininde kullanılan yağ bazlı temizleyici makyaj çıkarmak için tercih edilirken, sabah rutininde gece boyunca cildimizde biriken fazla sebumdan cildimizi arındırır.

Yağ bazlı temizleyicilerin yağlı ciltlere uygun olmadığı gibi yaygın bir yanılsama var. Aksine, yağ bazlı cilt temizleyiciler cildimizin sebum dengesini düzenleyerek su-yağ dengesinin korunmasını destekler. Böylece yağlı cilt tipine sahip olanların ciltteki fazla yağdan kurtulmalarına yardımcı olur ve bu cilt tipi için ideal temizleyicilerdir.

HAFİFÇE MASAJ YAPARAK UYGULAYIN

Yağ bazlı temizleyicileri yüzümüze hafifçe masaj yaparak uyguluyoruz. Cilde masaj yaparak uygulanan yağ bazlı temizleyici, cildimizin derinlerine işler ve böylece kırışıklık ve ince çizgilerin oluşumunu geciktirir. Bu aşamada kullanacağımız temizleyiciler yağ, balm, krem veya miseler (micellar) formda olabilir.

Yağ Bazlı Temizleyici Önerileri

Doğru cilt temizleyici seçmek, etkili bir temizlik rutini oluşturmak için önemli.

Yağ bazlı temizleyiciler yağ bazlı kirin ciltten çözülmesinde ve arındırılmasında çok daha etkilidir, bu nedenle en etkili sonuçlar için tercih edilmelidir.

Yağlanmaya ve sivilcelenmeye yatkın veya karma cilt tipine sahipseniz yağ bazlı cilt temizleyicilere özellikle önem vermelisiniz.

Eğer sık makyaj yapıyorsanız, bir temizlik yağı ya da balm tipi bir makyaj temizleyici akşam temizliğinin vazgeçilmez bir parçası olmalı. Makyaj ürünleri genellikle yağ bazlı olduklarından en iyi makyaj çıkarıcılar yağ bazlı cilt temizleyicilerdir.

Temizleyiciler & çift aşamalı yüz temizleme hakkında blog yazımız.

Cilt bakım rutini nasıl yapılır öğrenmek istersen K-Beauty 101 rehberimiz.

₺319,90 KDV Dahil
₺339,90 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
1