Sivilceler hakkında doğru bilinen yanlışlar

Yeni yıla henüz girmişken, bu yılda değiştirmeye niyetlendiğimiz şeylerin heyecanı ve mücadelesi içindeyiz. Bunlardan biri de irili ufaklı, kırmızılı beyazlı sivilcelerimiz… Sivilce nasıl geçer? Bu soruya yanıt olarak o kadar çok şeyi tekrar tekrar duyuyoruz ki çoğunun doğruluğundan şüphe duymuyoruz artık. Ne var ki bazı bilgiler yaygın olduğu kadar yanlış da. Gelin düzeltmeleri beraber yapalım!

Ergenlik dönemi bir geçsin, sivilceler de geçer!

Sivilce probleminin en sık görüldüğü zamanlar ergenlik dönemi. Bunun sebebi vücudumuzdaki hormanların ani şekilde değişimi sonucu sebum bezlerinde yağlanmanın gerçekleşmesi. Ergenlik döneminin sona ermesinin ardından hormonlarımız düzene girse de yetişkinlik döneminde de sivilce problemlerinin görülmesi son derece doğaldır.

Sivilcelerim arttı, cilt bakımı yapayım.

Ölü deri hücrelerinin, cilt atıklarının ve kirin cildimizden her gün temizlenmeye ihtiyacı vardır! Önemli olan doğru ürünlerle düzenli bir cilt temizliği sağlamak, cildin yenilenmesine, elastikiyetinin artmasına olanak sunmak ve cildimizin ihtiyaçlarına uygun düzenli bir bakım yapmaktır. Temizleyici, tonik ve nemlendirici günlük cilt bakım rutininizin ayrılmaz bir parçası olmalı ve eksiksiz bir bakım için mutlaka Kore cilt bakım rutinine bir göz atmalısınız…

Kore Cilt Bakım Rutini

Cildimi derinlemesine temizlemek için iyice ovalamam gerekiyor.

Ölü derilerden arınmak için böylesine sert tavırlara gerek yok! Cildinizi tanıyarak seçeceğiniz bakım ürünleri cildinizi temizlemek için yeterli olacak ve cildinizi zaten derinlemesine temizleyecektir. Siz siz olun cildinize kibar davranın ve hiçbir ürünü cildinize sert hareketlerle uygulamayın…

Sivilcemi sıkarsam bütün bir bölgeye yayılır.

Sivilceler sıkıldığı için değil, o bölgeye yapılan dokunsal uyarılarla sebum üretimi arttığı için sivilcelerde artış görülür. Tabii sivilcelerinizi sıkın demek istemiyoruz, aksine sivilceniz olsa da olmasa da yüzünüze hassas davranın! Sivilceye ne iyi gelir derseniz uygun bir sivilce kremi, sivilce kurutucu bir ürün, sivilce maskesi ya da bambaşka inovatif ürünlerden destek sağlamak sivilceleri sıkmaktan çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Akneye sebep olan yiyecekleri tüketemem.

Süt ve süt ürünleri için bu ihtimal üzerinde durulsa da henüz yiyeceklere dair kesin sonuçlar pek yok. Fakat bir besin maddesinin bünyenizde sivilceye neden olduğunu gözlemliyorsanız tüketmemeniz tavsiye edilir. Cildinizi ve vücudunuzu sizden daha iyi kimse tanıyamaz, bunu sakın unutmayın. Sivilcelere kesin bir çözüm sunmak imkansız olsa da sağlıklı beslenmenin sağlıklı bir cilde sahip olmak ve sivilcelerden kurtulmak için en önemli anahtarlardan biri olduğunu unutmayın.

Siyah noktaları sıkmazsam sivilcelerim artar.

Tam tersi! Siyah noktaları sıkmak deri altında inflamasyon oluşumunu tetikleyerek sivilceye dönüşümü kolaylaştırır. Siyah noktalardan kurtulmak için özel olarak geliştirilmiş cilt bakım ürünlerini tercih etmelisiniz. Bu şekilde nazik ve sivilceye fırsat yaratmayacak şekilde siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Kullandığım ilaçların sivilcelerimle bir ilgisi yok.

Özellikle kortikosteroidlerin ve vücut geliştirmede kullanılan anabolik steroidlerin gövde yerleşimli sivilcelerde ciddi rol oynadığı bilinmektedir. İlaç kullanmadan önce detaylı bir içerik incelemesi yapmanız en faydalısı olacaktır.

Güneşlenmek, denize girmek ya da solaryum sivilceleri azaltır.

Bronzlaşmak ya da deniz suyuna maruz kalmak, sivilcelerin bir süreliğine gözden kaybolmasını sağlar fakat tamamen geçmesini sağlamaz. Sivilcelerinizin geçmesi için biraz daha bronzlaşmak farklı cilt sorunlarına sebep olabilir.

Az olan sivilceler kendi kendine geçer.

Sivilcelerinizin kendi kendine geçmesini beklemek izlerin oluşumunu artırabilirken uzun süre sivilceye karşı bakım yapılmayan ciltlerde hiperpigmentasyon görülebilir. Uzun süre ilgilenilmeyen ve kontrolden çıkan sivilce problemlerinin tedavisi zorlaşır ve geride kötü anılardan fazlasını bırakabilir. “Sivilce izleri nasıl geçer?” sorusunu sormamak için önceliği “sivilcelerimi nasıl tedavi ederim?” sorusuna vermenizi tavsiye ederiz. Sivilce lekeleri tedavisi mümkün ama çok daha zorlayıcı bir problem. Her zaman %100 bir iyileşme sağlamak mümkün olmayabilir.

Umarız bu yıl sivilcelerden arınmış, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak, kısa sürede unutulan yeni yıl hedeflerinden olmaz! Cildimizi doğru tanımak, doğru bilgilerle hareket ederek bilinçli ürün tercihlerinde bulunmak cildimiz için yapabileceğimiz en büyük iyilik…

Justin Beauty’den sivilce problemleriniz ve akne çözümleriniz için önerilen ürünler:

Just In - Yeni Gelenler

COSRX Clear Fit Master Patch

 24,90
İndirim!

Just On Sale - İndirimdeki Ürünler

COSRX One Step Original Clear Pad

 109,90  99,90
İndirim!

Just On Sale - İndirimdeki Ürünler

COSRX Blackhead Silk Finger Ball

 24,90  19,90
İndirim!

Just On Sale - İndirimdeki Ürünler

COSRX Acne Pimple Master 24 Patch

5 üzerinden 5.00 oy aldı
 24,90  19,90
 49,90
İndirim!

Just On Sale - İndirimdeki Ürünler

MIZON Snail Repair Intensive Ampoule

5 üzerinden 5.00 oy aldı
 144,90  99,90
İndirim!

Just On Sale - İndirimdeki Ürünler

MIZON Black Snail All In One Cream

 179,90  129,90
İndirim!

Just Discover - Mini ve Pratik Boy Ürünler

MIZON All In One Snail Repair Cream Tube

5 üzerinden 5.00 oy aldı
 79,90  59,90
İndirim!

Just On Sale - İndirimdeki Ürünler

MIZON All In One Snail Repair Cream

 149,90  99,90
5 üzerinden 2.00 oy aldı
 64,90
Stokta yok

Just The Best - En Çok Satanlar

MIZON Acence Mark-X Blemish After Cream

5 üzerinden 5.00 oy aldı
 59,90

Bir Cevap Yazın