Leke Tedavisinin Tam Zamanı: Şimdi!

Güneş lekeleri , sivilce lekeleri, çiller ve daha bir çok sebeple oluşmuş diğer lekeler cildinizin bir parçası olmak zorunda değil. Onlardan kurtulmanın zamanı işte tam da şu an!

 

Güneşin cilt lekelerini artırıcı ve belirginleştirici özelliğini deneyimlemiş , deneyimlememişseniz de duymuşsunuzdur. Güneş ışınları ciltte lekelere sebep olan pigmentlerle etkileşime girer ve onları aktive eder. Beyazlatıcı özellikteki ürünler ise bu pigmentleri etkisiz hale getirir ve koyu bölgeleri açarak cilt tonunu dengeler.

 

Çoğu beyazlatıcı ürün leke tedavisinin yanında cildi aydınlatır ve derinden gelen bir ışıltı sağlar. Beyazlatıcı ürünler zihinlerde cildi “beyaz” yapacak izlenimi uyandırır. Beyazlatıcı özellikteki ürünlerin cilt tonunu belli bir ölçekte açtığı ve lekeleri giderdiği aşikardır. Ama beyazlazlatıcı kremlerin aslen gerçkeleştirdiğ “cildin doğal beyazlığı” nı ortaya çıkarmıktır. Yani o herkesi hayran bırakacak ışıltılı cilt sizin cildinizin ta kendisi!

Beyazlatıcı kremlerin yanı sıra cildin üst yüzeyini soyarak cildi yenileyen ve lekeleri önleyen leke tedavileri de mevcut. Ölü deriyi soyarak yeni taze cildin göz önüne çıkmasını sağlar ve soyulan deri ile lekeler de kaybolur.

 

Tabii leke tedavisi sürecinde cildin olağan duruma kıyasla çok daha hassas olduğunu söylemek gerekli.Bu durumda leke tedavisinde güneşten korunma oldukça önemli bir hal alıyor. Leke tedavisini yaza bırakmak ise bir risk. Güneş ışınları tedavi sürecinde hassaslaşan ciltte sorunlara sebep olabilir. Güneş kremimiz bitebilir ya da bizi güneşten koruyacak geniş hasır şapkamızı evde unutmuş olabiliriz. Yazın lekelerden kurtulmaya çalışmamız, istemeden cildimize daha çok zarar vermemizle sonuçlanabilir . Böyle kazaların önüne geçmek için leke tedavisini kış ve bahar aylarında gerçekleştirmek çok daha pratik ve güvenli.

 

Geçtiğimiz yaz oluşmuş ama hala kurtulamadığınız cilt lekeleriniz varsa gelin yaz gelmeden güvenle yolları ayırın. Cilt ışıltısını ortaya çıkarmanın bir “tutku” olduğu Güney Kore’den gelen ve tam da size uygun olan bir çözüm bulmanız pek de zor değil.

Bir Cevap Yazın